W sercu Miasteczka Galicyjskiego – strzelistym ratuszu wzniesionym według projektu magistratu w Starym Sączu, którego budowę rozpoczęto na początku XIX w., ale po pożarze nigdy nie dokończono – mieści się Cesarsko-Królewska Kawiarnia Galicyjska. W wysokim holu wypełnionym zapachem świeżo parzonej kawy i kojącymi dźwiękami muzyki unosi się duch Elżbiety Bawarskiej, umiłowanej małżonki „dobrego cysorza” Franciszka Józefa I, znanej nam bardziej jako Sisi.

Cesarzowa Austrii i ukochana królowa Węgier była nazywana w swoich czasach – nie bez powodu – najpiękniejszą i najbardziej fascynującą kobietą na świecie. Do legendy przeszły jej gęste, orzechowe włosy, sięgające wedle niektórych przekazów i portretów do samych pięt. Ich układanie zajmować miało do trzech godzin dziennie, a mycie w miksturze z koniaku i żółtek - cały dzień! Prawdziwą zazdrość u ówczesnych dam budziła jednak szczupła, wysportowana figura cesarzowej i jej 47-centymetrowa talia osy.

Tę figurę modelki cesarzowa zawdzięczała jednak rygorystycznej diecie, codziennym ćwiczeniom i – w młodości – wielogodzinnym konnym galopadom. Jej menu składało się ponoć z sześciu szklanek mleka lub soku, wywaru z cielęciny, dwóch kieliszków wina, surowych jajek z solą, pomarańczy, ale również… lodów.

Cesarzowa miała bowiem słabość do słodyczy – zachowały się liczne rachunki z cukierni, gdzie Sisi zamawiała najprzeróżniejsze słodkości i lody. Przepadała ponoć za wypiekami do kawy, zwłaszcza zaś za słynnymi wiedeńskimi tortami.

Słodkich specjałów, które zadowoliłyby nawet cesarskie podniebienie, skosztują Państwo w naszej Kawiarni. Proponujemy wykwintny czekoladowy lub marchewkowy tort, puszysty sernik, szarlotkę na ciepło z lodami i bitą śmietaną, lekką sałatkę owocową oraz szeroki wybór lodowych kompozycji.

Do tego najwyższej klasy, aromatyczna kawa podawana na wiele sposobów, m.in. po wiedeńsku, czekolada na gorąco, soki ze świeżo wyciskanych owoców, jogurtowe koktajle pełne witamin bądź herbaty. A wśród tych ostatnich napój pochodzący z rodzinnych stron cesarzowej Sisi, czyli bawarka – wykwintna czarna herbata zalana ciepłym mlekiem.

GODZINY OTWARCIA:

  • codziennie: 10:00 - 20:00

oferta

Klimatyczne, urządzone w eleganckim stylu wnętrze C.K. Kawiarni Galicyjskiej to doskonałe miejsce na chwilę słodkiego wytchnienia podczas rodzinnego spaceru po Miasteczku Galicyjskim, plotki z przyjaciółkami przy świeżo parzonej kawie czy poważne spotkanie biznesowe. W ciepły dzień można zasiąść pod arkadowymi podcieniami ratusza i racząc się słodkościami obserwować leniwie toczące się życie na galicyjskim rynku.

Licząca ok. 120 metrów kwadratowych powierzchnia Kawiarni pozwoli zaś na organizację większych spotkań:

  • uroczystych rautów,
  • kameralnych koncertów,
  • autorskich wieczorów literackich.

galeria

rezerwacje

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:
Data rezerwacji:
Rodzaj przyjęcia:
Uwagi:
 
 

kontakt


Adres:

Miasteczko Galicyjskie
ul. Lwowska 226
33-300 Nowy Sącz

telefon: 18 441 63 90

e-mail: biuro@miasteczkogalicyjskie.pl

            hotel@miasteczkogalicyjskie.pl

            marketing@miasteczkogalicyjskie.pl

 

Nr konta:

69 1240 4748 1111 0010 5773 0511 (Bank Pekao)