Aktualności

Miasteczko Galicyjskie wypełnione zapachem i aromatem kawy

Po raz pierwszy, wspólnie z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, zorganizowaliśmy w Miasteczku Galicyjskim Święto Kawy. Miłośnicy czarnego napoju dopisali i tłumnie uczestniczyli w imprezie.

 

Główną atrakcją naszego wydarzenia były pokazy parzenia kawy w wykonaniu doświadczonego baristy. W galicyjskim ratuszu można było poznać smaki, aromaty i formy kaw m.in. z Bałkanów, Gruzji i Włoch. Uczestnicy mogli nie tylko spróbować najlepszych kaw, ale także zrobić zapasy na zbliżające się długie, jesienne wieczory. Wystawcy chętnie opowiadali o tym, skąd pochodzi dane ziarno, jak najlepiej przyrządzić kawę w domu i nauczali, jak korzystać z różnych akcesoriów do parzenia kawy. Był to także również pretekst do spotkania się z dystrybutorami przypraw, sprzętu i akcesoriów do parzenia kawy, poznania niezwykłych właściwości tego napoju i jego zastosowań w farmakologii, medycynie i kosmetologii. Panie mogły bowiem skorzystać z pielęgnacyjnych zabiegów z kawy.

Święto Kawy zakończył koncert duetu „byAnn” Anny Rzeszuto oraz Anny Żelazko. Panie zaserwowały uczestnikom imprezy zmysłową muzykę południowoamerykańską oraz nastrojowe ballady. Dziękujemy za obecność.

 

Organizatorzy:

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Cesarsko-Królewska Kawiarnia Galicyjska

Partnerzy:

Palarnia Kawy Coffee World PM

Sinatra Cafe

Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej CosmeEstetic

Tupperware

Sklep Zielarsko-Medyczny Herbal-Med

24Gastro