Aktualności

Połącz przyjemne z pożytecznym - biegasz i pomagasz! RUN 4 A SMILE!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny na Run 4 a Smile, czyli imprezę charytatywną, której głównym punktem jest III Międzynarodowy Bieg Charytatywny po Uśmiech Faustynki Pajor. Wydarzenie odbędzie się 05 czerwca 2016r, w Miasteczku Galicyjskim.

To już trzecia edycja projektu, przygotowywana przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU. Dwa lata temu uczestnicy biegli po uśmiech, który ofiarowali Piotrusiowi Bajdelowi, a rok temu wsparli ogólnokrajową akcję Kilometry Dobra.

Na wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku czeka mnóstwo nagród i atrakcji. Osią imprezy jest bieg w czterech  kategoriach wiekowych (dla przedszkolaków, uczniów klas I-III, uczniów klas IV-VI, uczniów gimnazjum i dorosłych) oraz zawody nordic walking. Dodatkowo w programie imprezy, znalazły się następujące atrakcje:

  • warsztaty tańca latunga (Centrum Rekreacyjne Olimp),
  • konkurs ekonomiczny (Fundacja Pomyśl o Przyszłości),
  • Pokaz Bractwa Rycerskiego 46 Chorągwi ZYGMUNTA GRYFITY z Bobowej,
  • Global Village – czyli poznajemy różne kultury, przygotowany przez studentów  WSB-NLU z różnych krajów,
  • animacje z Sursum Corda,
  • grillowanie z Gościńcem Galicyjskim,
  • pokaz udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji Sądecki Ratownik.

 

Przed rozdaniem nagród odbędzie się występ zespołu rockowego Poisons. Będzie to kolejny z serii koncertów promujących nową autorską płytę pt. Ucieczka. Zespół występował z takimi formacjami jak Zakopower, Piersi, Enej, Poparzeni Kawą Trzy.

Wstęp na teren Miasteczka i uczestnictwo w imprezie plenerowej jest bezpłatne. Uczestnicy biegu wnoszą opłatę (cegiełkę) w wysokości 10 zł, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chorej na białaczkę Faustynki Pajor, podopiecznej Stowarzyszenia SURSUM CORDA (www.naratunek.sc.org.pl/faustyna_pajor ).

W zamian za opłatę, dzięki hojności sponsorów, każdy uczestnik biegu i zawodów nordic walking otrzyma medal pamiątkowy, kupon na kiełbaskę, lody oraz wodę mineralną, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do odwiedzenia strony:  http://bieg.wsb-nlu.edu.pl/ oraz polubienia projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/run4asmile

Rejestracja on line: http://bieg.wsb-nlu.edu.pl/rejestracja/ do 2 czerwca (można też zarejestrować się w dniu biegu od godz. 9.00.

Gościniec Galicyjski jest Partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.

ZAPRASZAMY!