Aktualności

Rodzinny Festyn Patriotyczny

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas w tym wyjątkowym dniu swoją obecnością :-)

Zgodnie z zapowiedzią, 2 maja galicyjski rynek zamienił się w patriotyczną przestrzeń, ozdobioną kolorowymi kramami i rękodziełem. Klimat był iście patriotyczny :-)

Gościliśmy formację STRZELEC, która zaprezentowała widowiskową musztrę i przygotowała różnorodne tematycznie atrakcje. Mogliśmy zobaczyć broń, wyposażenie wojskowe, przebrać się w profesjonalny strój przeciwchemiczny, postrzelać z maszyny CYKLOP, nauczyć się pierwszej pomocy lub rzucić granatem i wystartować w konkursie składania-rozkładania broni na czas!

Strażacy z nowosądeckiej Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali wóz bojowy z wyposażeniem i przygotowali konkursy, które jak się okazało zaangażowały nie tylko żądne wrażeń dzieci :-)

Ten dzień nie byłby tak wyjątkowy gdyby nie obecność Orkiestry Dętej OSP z Tęgoborzy na czele z kapelmistrzem Romanem Gwóźdź i Tamburmajorek które nadały blasku całej imprezie.

Ciekawy i różnorodny program artystyczny przygotowali także artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Lachy, którzy byli niewątpliwie dużą ozdobą podcieni Ratusza podczas poniedziałkowych uroczystości.

2 maja mogliśmy podziwiać także mozolnie wykonane modele kolejowe czy modele samolotów wojskowych oraz posłuchać ciekawego i merytorycznego przemówienia dyrektora nowosądeckiego muzeum, Pana Roberta Ślusarka na temat historii Święta Flagi w kontekście Konstytucji 3 Maja.

Kto nie był obecny w Miasteczku Galicyjskim podczas poniedziałkowego Festynu Patriotycznego, powinien żałować!

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć :-)