Aktualności

Miasteczko dla dzieci

Zachęcamy do zapoznania się z interaktywną wersją mapy „Kraków i Małopolska dla dzieci", na której znajdziecie również Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etnograficzny.

„A gdyby tak mieć w ręku mapę z zaznaczonymi atrakcjami dla dzieci, placami zabaw, miejscami, gdzie można dziecko przewinąć i gdzie da się wjechać wózkiem?” – to marzenie niejednego rodzica postanowiła spełnić fundacja „Trasa dla bobasa”. Przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego powstała mapa „Kraków i Małopolska dla dzieci”.

Na mapie znalazły się najciekawsze zakątki Krakowa i województwa małopolskiego przyjazne dla najmłodszych turystów i ich rodziców, a wśród nich również nowosądecki skansen i Miasteczko Galicyjskie. W tym ostatnim można nie tylko przenieść się całą rodziną w czasie do galicyjskiego miasteczka sprzed wieku, ale również skorzystać z oferty Gościńca Galicyjskiego, czyli wypocząć i dobrze zjeść. W menu Gospody Galicyjskiej nie zabraknie smakołyków dla najmłodszych, a w pokojach gościnnych specjalnych udogodnień dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji gości jest również plac zabaw.

Serdecznie zapraszamy!

Interaktywna wersja mapy: tutaj