Aktualności

"Małopolska myśli o Tobie" w Miasteczku Galicyjskim

 

Koncerty gwiazd, konkursy, kilkunastu wystawców, warsztaty rzemiosła, prezentacje innowacyjnych rozwiązań, degustacje lokalnych przysmaków, atrakcje dla najmłodszych – to wszystko oraz mnóstwo innych niezapomnianych atrakcji będzie można znaleźć 9 sierpnia w Miasteczku Galicyjskim. O godzinie 13.00 wystartuje Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”.

Impreza w Miasteczku Galicyjskim to kolejna, trzecia odsłona festiwalowych wrażeń. W podcieniach galicyjskiego rynku będzie można spotkać niezwykłych ludzi, którzy postanowili sięgnąć po fundusze unijne. Wszyscy pochodzą z Małopolski i mogą pochwalić się osiągnięciami na miarę XXI wieku. Na swoich stoiskach zaprezentują oryginalne pomysły, które udało im się zrealizować i przekształcić w ciekawe produkty i realne efekty.

 

Spacerując po Miasteczku, weźmiemy udział m.in. w warsztatach garncarstwa zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Z firmą Fototiszert.pl poznamy sekrety druku na koszulkach. Na stoisku Tłoczni Chocznia skosztujemy świeżo wyciśniętego soku z owoców lub warzyw. Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego pokaże urządzenia do badań energooszczędności. Spółdzielnia socjalna „Złote rączki” wykona mistrzowską usługę masażu. Czarny Groń przygotuje atrakcje dla dzieci, a z firmą Bodman nadrukujemy aplikacje na odzieży. Poszukujący rozwiązań mobilnych zapoznają się z innowacyjną platformą edukacyjną Wyższej Szkoły Biznesu.

To jednak tylko część przygotowanych atrakcji. Na uczestników czekają też zabawne konkursy z cennymi nagrodami (do wygrania m.in. rower, hulajnoga i deskorolka). Publiczność obejrzy koncert Zespołu Regionalnego Dolina Słomki, kultywującego tradycje Lachów Sądeckich. Wieczorem wystąpi gwiazda Festiwalu, grupa Future Folk, znana z łączenia nowoczesnej muzyki tanecznej i tradycyjnych rytmów góralskich. Stanisław Karpiel-Bułecka i jego zespół zaprezentują m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty „Zbójnicki after”.

 

W dniu Festiwalu dostępne będą wszystkie atrakcje Miasteczka Galicyjskiego.  

 

Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” obejmuje łącznie 6 imprez plenerowych w ciekawych miastach regionu. Najbliższe wydarzenia odbędą się w Nowym Sączu (9 sierpnia), Rabce-Zdroju (16 sierpnia), Dobczycach (30 sierpnia) oraz Krakowie (12-13 września).

 

Organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Na wydarzenie zaprasza Marek Sowa, marszałek Małopolski.


 

Więcej informacji o Festiwalu: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl

Spot reklamowy: https://www.youtube.com/watch?v=IzQnLyvZSuI&feature=youtu.be

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego