Aktualności

Gościniec Galicyjski zaprasza na kulturalną przygodę z Teatrem Ukraińskim !

W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego będziemy gościć teatry zza wschodniej granicy, które zaprezentują dwa spektakle dla dorosłych oraz jeden dedykowany także dla dzieci.

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu -  Niezależne Teatralne Laboratorium (NTL) oraz Teatr Soniach, które już w ostatniej dekadzie kwietnia zawitają w naszym Gościńcu!

Sztuki tworzone przez NTL oraz Teatr Soniach były wielokrotnie nagradzane przez krytyków i cieszyły się dużą frekwencją.

Angażują współczesnego widza w sposób zaskakujący, są wyraziste i do końca trzymają w napięciu.

Nie możecie tego przegapić ! Bilety dostępne będą w Kawiarni w Ratuszu od 8 kwietnia.

 

Harmonogram poniżej:

22 kwietnia 2016 godz. 19:00 (piątek)

Teatr Soniach

Spektakl „Życie to Bajka”

Dyskusja światopoglądowa kobiet - optymistki z pesymistką. Sztuka nastraja do przyglądania się otaczającej nas rzeczywistości przez pryzmat różowych okularów. Motywująco i idealistycznie.

Bilet: 10 pln, do nabycia w kawiarni w Ratuszu

 

23 kwietnia 2016 godz. 16:00 (sobota)

Teatr Niezależne Teatralne Laboratorium

Spektakl dla dzieci „Tajstra Czutajstra”

Sztuka na podstawie powieści Iwana Franko, o której sam autor pisze "dobro ludowe". Rozmowa zwierząt o różnych charakterach i zachowaniu, która pokazana w sposób humorystyczny nawiązuje do ogólnie, często stereotypowo przyjętych norm np. uparty jak osioł, żarliwy jak wilk. Bajka angażuje dzieci, pokazuje różnorodność i wielopłaszczyznowość ludzkiego zachowania.

Wstęp bezpłatny

23 kwietnia 2016 godz. 20:00 (sobota)

Teatr Niezależne Teatralne Laboratorium

Spektakl „Długie oczy”

Ciekawa interpretacja motywu biblijnego Babilonu. Balansowanie na granicy dobra i zła, podkreślone dobrą grą aktorską, skłania do intymnej refleksji i pytań o funkcjonowanie współczesnego Babilonu.

Wstęp bezpłatny


Wydarzeniem towarzyszącym jest wernisaż Jakuba Matuszewskiego zatytułowany „Słowiańska Mitologia przez pryzmat malarstwa”, zaplanowany na 15 kwietnia 2016 w naszej kawiarni.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami, które znajdują się w harmonogramie Festiwalu:

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spektakle !