Aktualności

Zapraszamy do udziału w „Virtuti Militari – Bieg Honoru”

W dniach 3-4 czerwca 2017 w malowniczej scenerii Doliny Popradu odbędzie się „Virtuti Militari – Bieg Honoru”. Wydarzenie polecamy nie tylko biegaczom, ponieważ będzie to także doskonała okazja do podróży w czasie i przeniesienia się w realia II Wojny Światowej. Film promujący wydarzenie został nakręcony m.in. w sądeckim skansenie i Miasteczku Galicyjskim. Można go obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.
 
 
Na sam początek uczestnicy wezmą udział w szkoleniu, które pomoże im poznać kontekst historyczny rywalizacji, a wieczorna biesiada w obozie partyzanckim pozwoli lepiej zintegrować się i złapać luz przed czekającą uczestników rywalizacją. Nocleg dla uczestników biegu i osób towarzyszących będzie na trenie obozu w namiotach wojskowych. W tym miejscu warto nadmienić, że wybór miejsca zawodów nie jest przypadkowy. Nawiązuje do wydarzeń jakie rozgrywały się na Sądecczyźnie podczas II Wojny Światowej. W strefie przygranicznej kurierzy AK przeprowadzali na stronę słowacką ludzi podziemia, oficerów, Żydów i Polaków. Kostiumy, scenografia i grupy rekonstrukcyjne będą stanowić jedyną w swoim rodzaju otoczkę, jakiej nie miał do tej pory żaden bieg przeszkodowo-scenariuszowy. Pomiar czasu pozwoli wprowadzić do tego wyzwania nutkę rywalizacji, jednak niezależnie od osiągniętego czasu każdy kto pokona najeżoną przeszkodami trasę i ukończy bieg jest ZWYCIĘZCĄ. Zmagania będą mieć charakter zarówno indywidualnego, jak i grupowego biegu przeszkodowego na dystansie 20 kilometrów. Pomiar czasu odbywa się pomiędzy posterunkami Grenzschutz, gdzie patrol niemiecki wbija do kenkarty uczestnika czas przybycia do punktu. Niezmieszczenie się w limicie otwiera możliwość spędzenia kilku godzin w obozie jenieckim.
 
Przeszkody naturalne:
- głębokie jary
– rzeka
 
Przeszkody sztuczne:
– 10/5 kg soli w plecaku
– zasieki
– tyrolka
– escape room
– studnia
 
Uwiezieni w obozie jenieckim zostają uwolnieni po ataku polskich oddziałów. Zakończenie to dekoracja i koncerty zespołów regionalnych. Zapisy na bieg prowadzone są poprzez stronę https://www.virtutimilitari.pl/category/rejestracja/
 
Zapraszamy.